Нова Каховка
C

» » В ОТГ Херсонщини шкодують, що вони не об’єдналися раніше

В ОТГ Херсонщини шкодують, що вони не об’єдналися раніше

В ОТГ Херсонщини шкодують, що вони не об’єдналися раніше

Майже втричі, з 17 до 50 мільйонів гривень гривень виріс бюджет Зеленопідської сільради Каховського району після утворення в ній в кінці 2016 року об’єднаної територіальної громади.

 

— Ми почали отримувати податки і збори, яких не мали раніше. І це не враховуючи додаткової інфраструктурної субвенції. Завдяки об’єднанню нам вдалося зробити дуже багато. Тепер я дуже шкодую, що ми не об’єднались раніше, — зізналась Зеленопідський сільський голова Галина Лобунько.

 

Успіхи цієї громади на слуху у багатьох.

 

— Я багато їздив по створеним ОТГ. І знаєте, це — Європа! Місцями нам вдається зробити навіть щось краще, ніж у Польщі. І Зелений Під один із таких прикладів, — розповів в. о. голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

 

Однією з перешкод утворення нових ОТГ в області є не прийняття на рівні облради перспективного плану формування територіальних громад Херсонщини. З метою обговорення перспектив його затвердження наприкінці квітня, думок “за” і “проти” реформи на місцях у Херсонському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл за участі представників громад, чиновників і громадських активістів.

 

Голови ОТГ охоче ділились своїми успіхами:

 

— Завдяки реформі в нашій сільраді з’явилися люди, які розуміють, що таке місцеве самоврядування і як воно впливає на покращення їх життя. Ті ж громади, що досі вагаються — об’єднуватись їм чи ні — просто не бажають брати на себе відповідальність за власний розвиток, — зауважив голова Кочубеївської ОТГ Високопільського району Іван Дударь.

В ОТГ Херсонщини шкодують, що вони не об’єдналися раніше

Голова Кочубеївської ОТГ Високопільського району Іван Дударь

 

Частина очільників громад поскаржилась на супротив, який чинять реформі районні керманичі. За словами Новомиколаївського сільського голови Скадовського району Євгенії Глєбової, такі палиці в колеса їм ставить районна рада. А відмову своєї сільради від об’єднання представниця Кізомиса Білозерського району пояснила “сприянням з боку райдержадміністрації”. В чомусь схожа ситуація — в Генічеському, Бериславському районах.

 

У втручанні районної влади у процес приєднання Семенівки до діючої Роздольненської ОТГ на Каховщині звинувачує голова останньої Вегандз Мясникян. За його словами, через поширення недостовірної інформації очільниками РДА і райради сусідні громади вирішили утворити власну ОТГ.

 

Однак на думку Дмитра Бутрія, ситуація на Каховщині є зовсім відмінною від інших громад. “Мова ж йде про добровільне об’єднання. Якщо сільради вашого району вирішили створити власне ОТГ, чому не дати їм такого права?” — у відповідь Вегандзу Мясникяну зауважив в. о. голови Херсонської ОДА.

 

Втім, навіть у “проблемних” районах вдається переламувати супротив районних посадовців. Прикладом цього є Бериславщина, де вже діє Новорайська ОТГ і очікується призначення перших виборів у Шляхівській і Милівській ОТГ. Як виявилося, все тут залежить від бажання на місцях.

 

— Свого часу я сам був проти об’єднання. А потім переконався як багато ми втрачаємо, відмовляючись від нових можливостей, — заявив Шляхівський сільський голова Віктор Доля.

 

Щоправда, йти шляхом уже утворених ОТГ інші громади Бериславського району не поспішають. Так, Ольгівський сільський голова Сергій Ревуцький висловив побоювання, що після об’єднання “на шию” громади повісять утримання комунального закладу “Ольгівський науковий ліцей-інтернат” Херсонської облради. “На це потрібно 13 млн. грн. щороку”, — сказав він.

 

Сергія Ревуцького заспокоїв Дмитро Бутрій. За його словами, ліцей буде й надалі фінансуватися з обласного бюджету. В цьому ж, на прикладі Високопільського району, запевнив і голова Кочубеївської ОТГ Іван Дударь.

 

— Ми воюємо за децентралізацію з першого дня нашої роботи. Хочемо створити ОТГ, але не можемо знайти спільну мову з іншими громадами. Зараз ведемо перемовини з Високівською сільрадою, — розповіла Тягинський сільський голова Бериславського району Раїса Пономаренко.

 

— Цей рік є останнім для можливості добровільного об’єднання. На місцеві вибори у 2020 році Україна має увійти в системі нового адміністративно-територіального устрою. Цей етап децентралізації Кабінет міністрів України ініціював у січні. Реформа стала незворотньою, — наголосив Дмитро Бутрій.

 

— Після добровільного об’єднання ми переходимо до етапу адміністративного об’єднання громад, під час якого буде проведений дуже серйозний аналіз спроможності вже створених ОТГ, — підсумувала директорка Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова. — Ті громади, яким не вдалося спрацювати або наблизити якість послуг до відповідного рівня будуть зміцнюватись шляхом об’єднання з іншими громадами або доєднання до вже існуючих ОТГ. Тобто, правом на добровільність можуть скористатися всі, але уряд залишає за собою право змінювати діючі територіальні громади, оскільки мова йде про життя людей.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.