Нова Каховка
C

» » На Херсонщині не можуть сформувати склад виборчкомів

На Херсонщині не можуть сформувати склад виборчкомів

На Херсонщині не можуть сформувати склад виборчкомів

Лише по дві особи делегували до складу ДВК у Херсонській області представники кандидата в Президенти України Петра Порошенка. Тоді як ці комісії повинні складатися з 12, 14 та 16 членів у залежності від розміру дільниці.

 

За повідомленням громадянської мережі “Опора”, з цією проблемою стикнулись всі окружні виборчі комісії Херсонщини. Приміром, для доформування ДВК на окрузі № 183 не вистачає 584 кандидатури від кандидата Петра Порошенка, на 184 — 848, на 185 — 1007, на 186 — близько 1 тисячі кандидатур.

 

Водночас в усіх ОВК запевняють, що люди відгукнулись на звернення і приходять оформлювати документи.

 

— Станом на 14 квітня нам вдалося укомплектувати всі ДВК. Зараз вони почали отримувати документи і печатки. Деякі дільничні виборчі комісії доводиться ще доукомплектовувати: на місцях йдуть заміни, бо частина людей відмовляються прцювати. Але це вже суто робочий, нормальний процес, — розповів голова ОВК №182 Тарас Бузак.

 

Утім, укомплектування ДВК повинні забезпечити самі окружні комісії. Це не є обов’язком кандидатів у Президенти України.

 

— Виходячи зі змісту положень Закону “Про вибори Президента України” подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій є правом, а не обов’язком кандидата на пост Президента України, в тому числі і на стадії повторного голосування, — пояснив радник з юридичних питань громадянської мережі “Опора” Павло Романюк. — Тому якщо кількість запропонованих до складу відповідних виборчих комісій кандидатур менша за встановлену в Законі єдиним правомірним виходом із такої ситуації є доукомплектування виборчих комісій за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів ОВК.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.