Нова Каховка
C

» » Жителі Херсонщини заради субсидій нехтують своїм виборчим правом

Жителі Херсонщини заради субсидій нехтують своїм виборчим правом

Жителі Херсонщини заради субсидій нехтують своїм виборчим правом

На Херсонщині однією з причин не потрапляння жителів області у списки виборців є те, що вони знімаються з місця своєї реєстрації аби власники квартир могли отримувати субсидії.

 

Про це на прес-конференції у медіа-центрі «ІРС-Херсон» повідомив голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Бєлий.

 

«Деякі громадяни, щоб отримати субсидії, намагаються виписати, зняти з реєстрації свої родичів в квартирах. Ці родичі знімаються з реєстрації, але в інших місцях не прописуються. В результаті, вони не можуть проголосувати, бо втрачають свою виборчу адресу», – заначив Бєлий.

 

Також, за його словами експерта з виборчого законодавства, на Херсонщині на етапі перевірки списків виборців лунало багато скарг від громадян на незадовільний стан списків, присутність «мертвих душ» та відсутність у списках молодих виборців. Подібні факти є не поширеними, хоча вони мають місце.

 

«У Херсоні ми зафіксували біля півсотні подібних скарг в першу чергу від молодих виборців. Зазначимо, що кількість виборців у Херсонській області складає 838 676, а в Херсоні 268 262 виборців. Причини проблем у списках виборців потребують додаткового вивчення. Так, необхідно вивчити питання щодо того, чи вчасно передають відомості про молодих виборців, яким на момент голосування виповнилося 18 років. Вже є перші судові рішення щодо відсутності громадян у списку виборців», – повідомив голова облКВУ.

 

За його словами, на рівні сільських виборчих комісій є проблеми з організації повноцінної перевірки виборців у списках. Причина – заорганізованість процедури, відсутність часу та матеріально-технічні труднощі.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.