Нова Каховка
C

» » Громадська рада при Каховській РДА активно розпочала свою роботу

Громадська рада при Каховській РДА активно розпочала свою роботу

Громадська рада при Каховській РДА активно розпочала свою роботуЧергове засідання новоствореної Громадської ради при Каховській районній державній адміністрації відбулося в четвер, 28 березня,  . 

Розглядали питання, що в подальшому визначать організацію роботи консультативно-дорадчого органу. 

Зокрема, затвердження Положення про громадську раду та плану роботи на поточний рік. 

За пропозицією голови громадської ради Олександра  Назарука до Положення було внесено доповнення, яке розширює повноваження ради та надаватиме можливість погодження представників громадських об’єднань до складу конкурсних комісій органів влади при умові, що вони мають статутні повноваження з питань захисту інтересів громадян у сферах охорони здоров’я, запобігання корупції і антикорупційної діяльності, освіти та культури.  

Результатом детального розгляду основних засад вирішено схвалити положення про громадську раду та надати його на погодження до райдержадміністрації.

Обговорили члени Громадської ради і орієнтовний план роботи на поточний рік, із врахуванням пропозицій він був затверджений. Громадськість цікавить хід медичної та освітньої реформ на місцях, зміни у отриманні послуг пов’язані із їх впровадженням, розвиток культури на селі, оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій тощо. 

Підтримки громадськості набуло ініційоване ВГС «Кордон» та центром допомоги учасникам АТО звернення до депутата Верховної Ради України Сергія Хланя з проханням внесення в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України проекту змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що передбачають право на пільги членам сім’ї учасників бойових дій з числа учасників АТО під час проходження ними військової служби за контрактом та в зв’язку з тимчасовим не проживанням за адресою зареєстрованого місця проживання.

Актуальність даного звернення пояснив голова громадської ради та керівник центру допомоги учасникам АТО Олександр Назарук, аргументуючи його численними зверненнями до управління соціального захисту населення райдержадміністрації та до Центру членів сімей та учасників бойових дій, які наразі по різним причинам не проживають за місцем реєстрації та не мають можливості скористатися пільгою відповідно до норм законодавства.

Фахові роз’яснення по суті питання надала начальник відділу пенсій та персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації Жанна Шестопалова відповідно до законодавчих актів пільги з оплати послуг надаються на фактично використанні послуги та у разі не проживання пільговика з членами сім’ї на них пільги не поширюються.

«До управління від осіб, які мають статус учасника бойових дій з числа учасників АТО та які проходять військову службу за контрактом, надходять звернення щодо взяття їх на облік та надання пільг членам сім’ї за зареєстрованим місцем проживання, за яким вони фактично не проживають. На виконання вимог законодавчих актів управління змушене відмовляти пільговикам у взяті на облік та виплаті пільг членам сім’ї» - прокоментувала Жанна Шестопалова. Вона зазначила, що з метою зняття соціальної напруги в районі, підвищення соціального захисту осіб, які мають статус учасника бойових дій з числа учасників АТО та проходять військову службу за контрактом та членів їх сімей районна влада вжила відповідних заходів.

 

Управлінням на розгляд сесії районної ради внесено проект змін до програми заходами якої передбачено за кошти районного бюджету відшкодування пільг членам сім’ї учасників бойових дій з числа учасників АТО під час проходження ними військової служби за контрактом. Але  діючі стандарти надання пільг визначеній соціальній групі потребують перегляду на законодавчому рівні тому звернення до народних депутатів на часі.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.