Нова Каховка
C

» » Супрун закликала українців відмовлятись від пластику

Супрун закликала українців відмовлятись від пластику

Супрун закликала українців відмовлятись від пластику

Проблема використання пластику набула глобального масштабу, і кожен має зробити внесок у її вирішення та менше використовувати пластик.

 

Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

 

"Сьогодні людство виробляє майже 300 мільйонів тонн пластику щороку, половина з яких - для одноразового використання. А понад 8 тонн пластику потрапляє в океан. Проблема набрала глобального масштабу. Тому роль кожного важлива: менше використовуйте пластик, купуйте воду в склянках або беріть пляшку води з собою, щоби не купувати в магазині. За можливості - сортуйте пластик та віддавайте його на перероблення", - закликала вона.

 

Супрун наголосила, що пластик знаходять всюди, навіть на дні найглибшої западини у світі. Його часточки менші за 5 мм наявні в арктичних льодовиках, морях, річках та океанах, ґрунті, солі, меді та навіть у повітрі. Пластиком забруднена й вода - як у крані, так і в пляшках. В одному з досліджень понад 80% зразків води, які взяли в різних частинах світу, були забруднені мікропластиком.

 

Особливу роль у поширенні мікропластику, зазначила вона, відіграють морські мешканці. За даними ООН, він наявний в організмах 220 їх видів.

 

"Мікропластик настільки поширений, що вбудовується в наш харчовий ланцюжок. Деякі організми, до прикладу, планктони, можуть поглинати пластик, далі їх їдять більші тварини й, насамкінець, мікропластик потрапляє до нашого столу. Попри те, що приблизно 90% мікропластику виводиться з людського організму, цього може бути достатньо, щоб викликати локальні запалення, впливати на мікробіом травної системи, вивільняти токсини", - застерегла в.о.міністра, додавши, що дослідження стосовно більш серйозних наслідків споживання мікропластика ще тривають.

Супрун закликала українців відмовлятись від пластику

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.