Нова Каховка
C

» » На Херсонщині вдвічі збільшилась кількість посушливих днів

На Херсонщині вдвічі збільшилась кількість посушливих днів

На Херсонщині вдвічі збільшилась кількість посушливих днів

Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України - степ, лісостеп та полісся - зазнають крадинальних змін, значно змістившись на північ.

 

Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються.

 

За даними синоптиків, кліматичні зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

 

– Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес, – Карл Гутброд, Швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue.

 

Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться.

 

Карта звичних кліматичних зон:

На Херсонщині вдвічі збільшилась кількість посушливих днів

 

А ось як кліматичні зони виглядають насправді:

На Херсонщині вдвічі збільшилась кількість посушливих днів

Жовтим виділено Степ, помаранчевим -Лісостепова зона, фіолетовим – Полісся.

 

 

Практично зникає зона Полісся – зона достатнього зволоження й не таких високих температур. Нині ця зона теплішає швидше за південь.

 

30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70! На Львівщині +30 °С колись взагалі було дивним. А нині таких днів – 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату, – Тетяна Адаменко, кліматолог, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.