Нова Каховка
C

» » На Бериславщині готують експедицію до скіфів

На Бериславщині готують експедицію до скіфів

На Бериславщині готують експедицію до скіфів

До нового сезону розкопок на пізньоскифському городищі біля села Червоний Маяк Бериславського району готуються фахівці Інспекції з охорони пам’яток історії і культури Херсонщини.

 

Дослідження цієї пам’ятки археології національного значення тривають уже кілька років поспіль, і фінансують їх з обласного бюджету. Причому на нинішній сезон коштів виділили вдвічі більше, ніж торік. А це дозволить на довший час залучити землерийну техніку для зняття верхнього шару грунту та підготовки більшої площі власне для розкопок, пояснює керівник інспекції Іван Солоницький.

 

Виїзд археологічної експедиції до городища планують на кінець травня-початок червня. Очолить її професор Інституту археології НАН України Олександр Симоненко, а «активними штиками» стануть студенти історичних факультетів вузів Кропивницького та Миколаєва.

 

«Нині науковці досліджують лише територію могильника біля городища, а це лише дуже незначна частина території цієї пам’ятки археології, яка займає близько семидесяти гектарів. Тож експедиція там працюватиме ще довгі роки – якщо, звісно, обласна влада знайде можливість продовжувати її фінансування», — каже Іван Солоницький.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.