Нова Каховка
C

» » Кому платять більше всіх за годину роботи в Україні

Кому платять більше всіх за годину роботи в Україні

Кому платять більше всіх за годину роботи в Україні

Середня зарплата в Україні дозволяє заробити на бігмак (54 грн) за 50 хвилин. Саме такий індекс часто використовують в інших країнах, тим більше що коштує цей глобальний сендвіч по всьому світу по-різному. А ось розкид за професіями в Україні великий – в 6,5 рази між найвищими заробітками і найнижчими.

Кому платять більше всіх за годину роботи в Україні

Як видно з інфографіки, зараз найменше доводиться працювати "на бігмак" авіаторам, всього 12 хвилин. Але, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, цей показник не є репрезентативним, оскільки льотчиків у нас кілька тисяч з майже 8 млн осіб, офіційно працюють за наймом. Тому орієнтуватися варто на більш масові професії. У цьому випадку представники найбільш високооплачуваних професій – це банкіри і айтішники – витрачають на заробляння "бутерброда" приблизно стільки ж часу, скільки в країнах Євросоюзу витрачають ті, хто отримує мінімальну зарплату. Український робітник у середньому повинен працювати для цього три чверті години, тобто його зарплата за західноєвропейськими мірками в 1,5 рази нижче мінімально допустимої. А ось представники найменш низькооплачуваних професій, перш за все це бюджетники – медики, працівники культури, працюють "на бігмак" в рази більше, ніж отримують мінзарплату на Заході.

 

Думка експертів

 

За словами Пендзина, середня погодинна зарплата, розрахована Держстатистики, правильно відображає заробітки в бюджетній сфері, в промисловості і частково в банківському секторі.

 

"В IT-секторі реальні доходи набагато вище, оскільки багато програмістів оформлені як підприємці, – роз'яснив Пендзин. – Також в 2-3 рази занижені заробітки в агросекторі і сервісі. Тому реальна картина більш райдужна для громадянина і менш райдужна для держави".

 

Як роз'яснила нам HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна, погодинно трудяться люди з гнучким графіком роботи: оператори контакт-центрів, вантажники, співробітники громадського харчування. У загальній кількості працівників це близько 10%, решта мають тверді оклади, плюс премії, бонуси.

 

"Роботодавці мало зацікавлені на перехід до погодинки, адже можуть встановити мінімальні оклади, а решту доплачувати в конверті", – аналізує експерт.

 

А ось глава Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко впевнений, що Україна повинна якомога швидше перейти від помісячного до погодинної оплати праці, як в ЄС:

 

"У розвинених країнах все знають, скільки коштує година оплати праці тієї чи іншої професії. Якщо перейдемо і ми – і працівник, і роботодавець стануть краще рахувати свої гроші, це суттєво вплине на рівень оплати праці".

 

В Данії – 16 хвилин, в Мексиці – 6 годин

 

А ось ті, хто заробляє в Україні по мінімуму, виглядають краще "мінімальщиків" з країн третього світу. Нагадаємо: з 1 січня 2019 р у нас не можна платити найманим працівникам менше 25,13 грн на годину ($ 0,95 за нинішнім курсом) при погодинній оплаті (+2,72 грн в порівнянні з груднем 2018 р.), щоб в середньому за місяць у них вийшла мінзарплата 4173 грн. При такому заробітку українці для оплати бігмака треба працюватимуть 2 години 9 хв. А наприклад, мексиканцю (мінзарплата $ 0,57 на годину) треба працювати 4 години 40 хв., індусу з мінзарплатою $ 0,6 в годину – 2 години 53 хв. У більшості країн Західної Європи, а також в Японії і Канаді, щоб заробити "на бутерброд", маючи погодинну мінзарплату, треба працювати в середньому півгодини. Крім Данії, де для цього потрібно всього 16 хв., і Англії – 18 хв. У США, батьківщині бігмаків, щоб на нього заробити, треба бути зайнятим на найманій роботі 41 хвилину. До речі, за даними Держстатистики України, на грудень 2018 року мінімальну зарплату у нас отримували 5,7%, а до 4000 грн (трохи нижче нинішньої мінімалки) мали майже 18% офіційно працюючих за наймом, або 1,32 млн осіб.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.