Нова Каховка
C

» » Лікарі Таврійської амбулаторії запрошують зробити щеплення

Лікарі Таврійської амбулаторії запрошують зробити щеплення

Лікарі Таврійської амбулаторії запрошують зробити щеплення

Амбулаторія № 3 загальної практики сімейної медицини Таврійська отримала 500 доз дифтерійно-правцевого анатоксину (АДС-м) – комплексної вакцини проти дифтерії та правцю.

 

Про це повідомив завідувач амбулаторії № 3 Микола Гуменюк 18 березня на апаратній нараді в міськвиконкомі.

 

Зробити щеплення можуть всі бажаючі. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря, з яким укладено договір.

 

Як пояснив лікар, АДС-м – одна з варіацій АКДС, яка не містить активних компонентів проти коклюшу. Зараз її використовують тільки для ревакцинації, оскільки вміст в ній біологічного матеріалу в набагато менших дозах у порівнянні з тією ж АКДС. Однак в цьому є і свої плюси. Її легше переносять діти, в яких спостерігається бурхлива реакція на щеплення АКДС.

 

Більшість людей бояться вакцин, тому що вважають їх препаратами з напівживими збудниками тих самих небезпечних хвороб. Насправді це не так.

 

До складу вакцин входять анатоксини. Це токсини, які виробляються збудниками, а потім обробляються в лабораторних умовах так, щоб їх негативний вплив на організм був мінімальним, але самі вони могли змусити його виробляти потрібні антітіла, а значить і імунітет.

 

На терміни введення вакцини АДС-м впливає своєчасно зроблена АКДС.

 

Після неї щеплення АДС-м потрібно робити кожні 10 років, так як рівно стільки діє сформований імунітет.

 

Як правило, АДС-м роблять дітям з 4 років, а також дорослим від 14 років. Крім того, лікар може призначити щеплення АДС-м, якщо, наприклад, нещеплена дитина контактувала з хворим на дифтерію для створення екстренного імунітету.

 

Вакцина АДС-м формує імунітет від правця і дифтерії – найнебезпечніших хвороб, якими може захворіти будь-яка нещеплена людина.

 

Правець потрапляє в організм через будь-яку відкриту ранку, навіть крихітну подряпину, і, як правило, найчастіше це відбувається під час відпочинку на природі або роботи в городі на дачі. Вакцина допомагає організму сформувати імунітет проти цієї зарази, але не завжди. Для цього і потрібна ревакцінація.

 

Нагадаємо, що амбулаторія № 3 працює щоденно з 8.00 до 20.00 без вихідних.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.