Нова Каховка
C

» » Антисептики вбивають не лише погані, а й хороші бактерії

Антисептики вбивають не лише погані, а й хороші бактерії

Антисептики вбивають не лише погані, а й хороші бактерії

Використання у прибирані чи в особистій гігієні засобів з антисептиками може негативно вплинути на імунну систему.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

 

"Поширена думка, що бактерії — це завжди погано. Тому ми намагаємося їх всіляко знищувати, ретельно все вимиваємо та нерідко користуємося антимікробними засобами. Чи потрібно це робити? По-перше, бактерії здатні ставати стійкими до того, чим їх знищують. Зокрема антисептики вбивають не лише погані, а й хороші бактерії, які живуть на нашій шкірі та для нас корисні. По-друге, надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи", - написала Супрун.

 

Вона наголосила, що не варто впадати у крайнощі і відмовлятися від прибирання чи нехтувати особистою гігієною. Утім, варто зважити, що надмірне та часто невиправдане використання мийних засобів може мати потенційну шкоду для здоров’я.

 

"По факту, всі мийні засоби містять антимікробні компоненти, просто в одних випадках їх додають для активної дії, а в інших випадках це консерванти — їх використовують для зберігання самого мийного засобу. Варто бути обережними при застосуванні засобів з антибактеріальним ефектом. Адже коли ми вбиваємо слабші мікроорганізми, то на їхньому місці обов’язково поселяться сильніші та агресивніші. Це меншою мірою стосується звичайних мийних засобів без антибактеріальної дії, які просто фізично ретельніше відмивають поверхню, ніж звичайна вода", - написала Супрун

 

Вона порадила використовувати мийні засоби та дезінфектанти розумно, зважувати необхідність їх застосування у кожному випадку та брати до уваги наступне, що занадто багато мийних засобів в побуті можуть діяти як подразники та самі по собі викликати алергії.

 

Окрім того, зазначає Супрун, для формування міцного імунітету у дітей необхідний контакт із непатогенними бактеріями. Це, у свою чергу, ефективна профілактика виникнення алергій. Як приклад цього, у деяких дослідженнях навіть було показано, що миття посуду в посудомийних машинах (у порівнянні з миттям руками) було пов’язане з підвищеним ризиком виникнення дитячих алергій.

 

Також очільниця МОЗ радить враховувати, що деякі дослідження показали, що використання дезінфектантів пов’язане із ризиком виникнення зайвої ваги у дітей, тому що впливає на їхню мікробіоту.

 

“Не варто відмовлятися від домашнього улюбленця, якщо вдома є дитина. Здорова мікробіота домашніх тварин стане у пригоді імунній системі ваших малюків”, - додала Супрун.

 

За її словами, найбільш ефективний спосіб досягти чистоти рук - вимити їх зі звичайним милом. Натомість різні антисептичні спреї насправді не усувають бруд і не здатні повноцінно замінити мило і воду.

 

Для прибирання в громадських місцях можна використовувати серветки, що містять понад 5% поверхнево-активних речовин, а також 10% оцет, чи 1% хлорний відбілювач — вони мають доведений противірусний ефект.

 

“При виборі мийних засобів для оселі краще обирати засоби без “антибактеріального ефекту”, “наночастинок срібла” “активного хлору”, тощо. Те ж саме стосується і засобів для особистої гігієни”, - зазначає в.о. міністра охорони здоров'я.

 

Загалом, як радить Супрун, для прибирання краще використовувати просто воду, яка також ефективно очищає поверхні.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.