Новая Каховка
C

» » Викиди з «Титану» знову лякають Херсонщину

Викиди з «Титану» знову лякають Херсонщину

Викиди з «Титану» знову лякають Херсонщину

З боку окупованого Криму знов подає «ознаки життя» сумнозвісне підприємство «Титан» біля міста Армянська. Минулого року така його активність закінчилася викидами в атмосферу діоксиду сірки та сполук хлору. А дві тисячі дітей та вагітних жінок з сіл Херсонщини біля адміністративного кордону з півостровом довелося терміново евакуювати до Скадовська. Зараз, щоправда, «подаруночки» з «Титану» стабільно зносить у бік Криму, але в квітні-травні напрям вітру зазвичай змінюється – він дме в південному напрямі. Тож хмара викидів чи то з труб, чи то з осушених ставків-накопичувачів шламу може вкотре накрити частину Каланчацького й Чаплинського району. Але цього разу таку небезпеку готуються зустріти заздалегідь.

 

14 березня проблему викидів з «Титану» обговорювали на засіданні обласної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. За її рішенням, з квітня на адміністративному кордоні з АРК будуть не менше двох разів на тиждень відбирати проби повітря для аналізу на предмет наявності в ньому шкідливих для здоров’я людини речовин. Висновки лабораторних фахівців про це збираються також оперативно оприлюднювати у засобах масової інформації, аби місцеві жителі були в курсі, що відбувається. Голова комісії, заступник очільника Херсонської ОДА Вадим Чабан повідомляє: на засіданні Департаменту екології облдержадміністрації рекомендували також придбати чотири газоаналізатори, встановивши їх на КПВВ у Каланчацькому та Чаплинському районах, а також у селах Першокостянтинівка і Преображенка.

 

Комісія, на додачу, готує звернення до Держслужби з надзвичайних ситуацій України з проханням надати мобільну лабораторію для моніторингу повітря на адмінкордоні з Кримом в період того ж квітня-травня поточного року. Давно йдеться про необхідність мати власну техніку для цього, але облдержадміністрація та облрада ніяк не домовляться про її закупівлю. Тож якщо лабораторії немає – нехай би хоч газоаналізатори були.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.