Новая Каховка
C

» » Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям

Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям

Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям

Замість вугілля — вугільний пил. Саме на ньому вже довгий час опалюється школа у Качкарівці Бериславського району. Як стверджує перший заступник голови Бериславської райдержадміністрації Ірина Дробиш, аналогічна ситуація і в деяких інших закладах освіти.

 

— Вугілля нам завезли дуже неякісне. Закуповувалось воно централізовано, через комунальну установу “Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти”. Остання проводить тендери, на які ми не маємо жодного впливу. Вугілля на опалювальний період нами отримані ще восени і на вигляд воно було схожим на те, що ми отримували ще на минулу зиму. Однак, коли приступили безпосередньо до опалення, виявилось, що горить воно дуже погано, в ньому багато пилу, яке забиває котли, — розповіла “Новому дню” директорка Качкарівського закладу повної загальної середньої освіти Антоніна Краєвська.

 

За її словами, відповідно до наданих постачальником документів вугілля відповідає всім стандартам якості. “Ми в повній мірі були забезпечені твердим паливом на всю зиму. Якби ж воно було ще й більш якісним”, — підсумувала Антоніна Краєвська.

 

За даними сайту публічних закупівель ProZorro, Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти з вересня 2018 року по 1 березня провів 3 тендери на придбання вугілля вартістю від 3 млн. до майже 4 млн. грн. кожен. Їх переможцем було приватне підприємство “Енергоаверс” з Каланчацького району.

Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям
Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям
Школи Бериславського району змушені опалюватися неякісним вугіллям

Директорка Бериславського районного центру по обслуговуванню закладів освіти Галина Воєвода стверджує, що контроль за якістю вугілля, як і будь-якого іншого товару, який надходить до шкіл, повинні здійснювати самі їх керівники.

 

— Переможець публічних закупівель надає всі документи, що підтверджують якість його товару. Жоден директор школи не прийме вугілля, яке не відповідає належній якості. Як окремі юридичні особи публічного права заклади освіти самостійно приймають товар і перевіряють його, підписуючи відповідні документи. Більше того, весь опалювальний період у школах Бериславського району не було жодних порушень температурного режиму. Навіть у Качкарівській школі менше +18 градусів С взимку не було, — пояснила Галина Воєвода.

 

Наявність пилу у вугілля вона пояснює тим, що тверде паливо має властивість з часом руйнуватись. “Часто люди обирають для опалення спочатку більш якісні камінчики, а в кінці сезону залишається більше пилу”, — вважає Галина Воєвода.

 

До речі, ПП “Енергоаверс” побічно фігурує в кримінальному провадженні, за яким нині ведеться досудове розслідування слідчим управлінням Головного управління національної поліції у Херсонській області. Правоохоронці встановили, що вказане підприємство у 2018 році постачало вугілля для відділу освіти Каховської міськради, КУ “Районний центр по обслуговуванню закладів освіти” Каховської райради і КУ “Скадовський районний центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти”, надаючи під час участі у відкритих торгах довідки щодо звільнення від сплати ПДВ. У поліції підозрюють, що службові особи вищеперелічених установ Каховки, Каховського і Скадовського районів, зловживаючи своїм службовим становищем і діючи в інтересах ПП “Енергоаверс” під час придбання вугілля безпідставно перерахували цьому підприємству податок на додану вартість на загальну суму 1,27 млн. грн., чим завдали збитки бюджетам на вказану суму.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.