Нова Каховка
C

» » Прощена неділя 2019: коли відзначається і що за свято

Прощена неділя 2019: коли відзначається і що за свято

Прощена неділя 2019: коли відзначається і що за свято

Прощена неділя 2019 настане 10 березня

 

10 березня 2019 року православні християни відзначають "Прощену неділю". Прощена неділя означає останній день Масляної. Масляний тиждень передує Великому посту.

 

Нагадаємо, що цього року Масляний тиждень починається 4 березня і закінчується 10 березня.

 

Прощена неділя - це день, в який потрібно відпустити всі образи, налагодити стосунки з рідними, друзями і знайомими, колегами, сусідами та іншими людьми. Необхідно залагодити всі конфлікти.

 

При чому першими повинні зробити цей крок дорослі: батьки попросити вибачення у дітей, учитель - учнів, начальник - у підлеглих.

 

В цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни просять один в одного прощення, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми.

 

У цей день добре сповідатися, якщо ви відчуваєте таку потребу. У церквах у Прощену неділю проводяться читання Євангелія про Великий пост, прощення гріхів та очищення душі і тіла.

 

В цей день не можна лихословити, займатися важкою фізичною працею, пранням, прибиранням, рукоділлям, будівельними і земельними роботами. При цьому варто балувати себе смаколиками, адже вже 11 березня настане перший день Великого 48-денного посту перед Великоднем.

 

За традицією варто зібратися за столом всією родиною. А якщо після святкування на столі недоїденими залишилися млинці, то чекати в сім'ї поповнення.

 

Після вечері зі столу не прибирають, а накривають його білою скатертиною, потім овчиною, щоб в домі був достаток. Залишками їжі обов'язково пригощають тварин і птахів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.