У Новокаховській громаді плануть ліквідувати ясла-садок

За ініціативи робочої групи з питань проведення оптимізації мережі закладів освіти Новокаховської міської ради 20 липня о 9.00 у приміщенні Райського будинку культури буде проведено громадське обговорення проєкту рішення «Припинення юридичної особи Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу № 9 «Калинка» Новокаховської міської ради шляхом ліквідації».

Про це повідомляє Райський старостинський округ.

Ясла-садок в Райському розрахований на 105 дітей, проте сьогодні функціонує лише одна група, в якій за списком 22 дитини. В середньому садочок відвідує 11 дітей і менше. З кожним роком кількість дітей, зарахованих до садочку, буде зменшуватись, а тих, хто відвідує садочок реально, буде ще значно менше. Штат працівників дошкільного закладу освіти становить 13 осіб.

Вартість утримання однієї дитини у Райському ЗДО становить 68489,83 грн., що значно перевищує середню вартість дітодня по місту (47646,5 грн), у я/с №17 «Ромашка» – 49399,65 грн., у я/с №18 «Івонька» – 42477,85грн., які розташовані поруч з с.Райське.

Єдиний вихід демографічних, соціальних, економічних проблем – ліквідація ясла-садка №19 «Калинка», вважає ініціатор.

Дітей Новокаховська міська рада забезпечить дошкільною освітою у Тополівському я/с №17 «Ромашка», у я/с №18 «Івонька» або в іншому закладі дошкільної освіти за бажанням батьків. Підвезення до яких буде організовано шкільним автобусом на безоплатній основі.

Вивільнених працівників обіцяють працевлаштувати в інших закладах освіти Новокаховської міської ради.

«Таким чином, реорганізація ЗДО призведе до економії бюджетних коштів в обсязі близько 375 180 гривень.
Зменшиться навантаження на бюджет, а за рахунок економії витрат на утримання інфраструктури освітньої галузі створиться можливість зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти, а також реалізації проєктів, що стосуються різних соціальних груп населення громади. Проведення ліквідації дасть можливість забезпечити проведення заходів із забезпечення пожежної безпеки у закладах дошкільної освіти, модернізації та ремонтів дошкільних груп, поновити оргтехніку та багато іншого із нагальних потреб закладів дошкільної освіти»,
— сказано в повідомленні.

Подавати пропозиції (зауваження) необхідно до 20 липня до відділу освіти Новокаховської міської ради (вул. Історична, 5, тел. (05549) 4-22-04, E-mail: [email protected]).

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до початку громадських обговорень з дати опублікування повідомлення про його проведення. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються.