У Новій Каховці стартує Громадський бюджет-2021

З 1 лютого у Новокаховській міській тергромаді розпочинається процес впровадження Громадського бюджету, повідомляє КП «Агенція регіонального розвитку».


Наприкінці 2020 року депутати Новокаховської міської ради затвердили міську цільову програму «Громадський бюджет (бюджет участі) Новокаховської міської ТГ на 2021-2023 роки», відповідно до якої будуть проходити всі етапи.


Що таке Громадський бюджет?


Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста.


Іншими словами, той, хто має ідею, пов’язану з покращенням життя в місті, подає свій проєкт. Мешканці голосують за той проєкт, який їм найбільше до вподоби, а міська рада реалізує проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів, за рахунок міського бюджету.


З яких етапів складається процес?


Весь процес складається з декількох етапів. Спочатку потрібно оформити ідею у проєкт та подати його. Після його розгляду експертною радою проєкт виноситься на голосування. Проєкт, який отримає найбільшу кількість голосів, буде реалізовано у 2022 році за рахунок місцевого бюджету.


Всьому цьому передуватиме серія освітньо-інформаційних заходів, завдяки яким кожен зможе розібратися у всіх процесах громадського бюджету, для чого це потрібно, як сформувати та подати проєктну заявку, як долучити громадськість підтримати саме ваш проєкт.

Вже 9 лютого на вас чекатиме перший ознайомчий он-лайн треннінг (подробиці проведення якого будуть висвітлені додатково).


Де знайти інформацію? 


Всю необхідну інформацію щодо етапів громадського бюджету можна буде отримати перейшовши на офіційний сайт https://novakakhovka.pb.org.ua або підписатися на сторінку у Фейсбуці https://www.facebook.com/gbnovakakhovka.


Якщо вам не байдуже, куди йдуть кошти з міського бюджету? Ви прямо зараз можете вплинути на благоустрій міста! Програма «Громадський бюджет» створена, щоб ви обирали як змінюватиметься Нова Каховка.

Нагадаємо, що робочу групу з питань підготовки проєктів міської програми «Громадський бюджет» в Новій Каховці було створено в листопаді 2019 року.