Фільми Української нової хвилі покажуть у Новій Каховці

16 липня о 21:00 у Літньому театрі відбудеться прем’єра Української нової хвилі від Довженко-Центру – альманаху кращих короткометражних фільмів 2020 року.

Про це повідомляє КП «Агенція регіонального розвитку».

«Українська нова хвиля» – щорічний кіноальманах, бренд-проект Національного центру Олександра Довженка, який ставить за мету презентувати широкій аудиторії у всеукраїнському кінопрокаті найсвіжіші та найкращі короткометражні кінороботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію національних кіноконкурсів.

Цьорічна «Хвиля» виходить із заголовком “Перезавантаження”.  

Перезавантажується сам формат показу Хвилі. Попередні 7 років Довженко-Центр прокатував альманах кращих українських короткометражних фільмів у кінотеатрах в різних куточках України. Проте цьогоріч вдалися до експерименту. Покази «Хвилі» відбудуться не в стінах кінотеатрів, а у ревіталізованих, ерезавантажених просторах по всій Україні. Одним із таких міст стала Нова Каховка, де «Хвилю» за сприяння КП «Агенція регіонального розвитку» презентуватимуть у Літньому театрі. 

Вихід за межі традиційного кінотеатрального простору в місця, які були переосмислені, наповнені новими сенсами, допоможе краще розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі.

Цього року до «Української нової хвилі» увійшли шість фільмів:

«Сурогат» Станіслава Сантімова – Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);

«Прощавай Головін» Мат’ю Ґрімара – Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

«Бульмастиф» Анастасії Буковської – Найкращий ороткометражний фільм Міжнародного конкурсу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», приз Екуменічного журі та Спеціальний диплом журі Національного конкурсу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», «Золота Дзиґа» в номінації Найкращий короткометражний фільм

«Врятуй мене лікарю» Дмитра Грешка – Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart

«Двоє» Владислава Вітріва – Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі

«Килим» Наталі Кисельової – Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

Організатор, КП «Агенція регіонального розвитку», запрошує всіх 16 липня до Літнього кінотеатру. Більше інформацію про фільми можна отримати на офіційній сторінці Літнього кінотеатру.